Ameliyat izi silme

Ameliyat izi silme

Ameliyat izi silme ya da Ameliyat dikiş izi silme, kesik izi silme sonradan oluşan cilt kesik problemleri için çözüm arayanlara fikir verilebilmesi amacı ile kısa bilgilendirme yazısıdır.

Ameliyat kesik izleri nasıl silinir ?

Ameliyat dikiş izi sildirmek için günümüz teknolojisinde halen çok fazla seçenek bulunmamaktadır.

Ameliyat izleri,kesik izleri, dikiş izi tedavisi genellikle hastanelerde ve kliniklerde Lazer tedavisi ile, Dermatologlar tarafından TCA Kimyasal Peeling solüsyonları ile ya da Ameliyat izi Silme Kremi ile giderilmeye çalışılmaktadır.

tüm bu tedavi yöntemleri kişinin cilt kesik izi derinliğine göre, uygulama yapan kişiye göre değişken sürelerde etkisi vardır.

Lazer ile Ameliyat izi Silme :

lazer ile Ameliyat izi tedavisi uzman gözetiminde son sistem cihazlar ile yapılmalıdır. Ameliyat izi silebilen hastanelerin sayısı yeteri kadar olmadığı gibi randevu tarihleri çok yakın olmadığı için kişiler genellikle özel kliniklerde tedavi olmayı tercih etmektedirler.

TCA Kimyasal Peeling Ameliyat İzi Silme :

Tca Kimyasal Peeling farklı oranlarda bulunan Asit içeren solüsyonlardır. Cildin sorunlu eski tabakasını soyarak yeni pürüzsüz cilt tabakasının oluşmasını sağlarlar. Ameliyat izleri için % 100 Tca Kimyasal Peeling tercih edilmektedir. TCA uygulaması cildin dinlenme yenilenme ve soyulma süresine göre 10 gün aralıklar ile ya da 30 gün aralıklar ile yapılabilmektedir. uygulama aralıkları kişinin cilt problemine göre belirlenir. TCA nın hiç bir oranı her gün kullanılmaz. 

Ameliyat İzi Silme Kremi :

Ameliyat izi Silme Kremi ile dikiş izi tedavisi, kesik izi tedavisi yapılabilmektedir. cilt altında bulunan ölü hücrelerin gözeneklerden atılarak cildin kendini yenilemesine imkan tanıyan Ameliyat izi silme kremi, kesik izlerinin birbirine yakınlaşmasını sağlayarak iz olan bölgeyi küçültür ardından onarım başlar.

yeni oluşan kesik izlerinde kullanılamaz, cilt üzerinde açık yara bulunmaması gerekir.

Genital bölgeler, burun ve göz çevresi dışında vücudun tamamında güvenle kullanılabilmektedir, Evde kullanım için uygun olduğundan en çok tercih edilen Ameliyat izi silme yöntemi olduğu söylenebilir. 

Ecza depomuzda Kanada dan ithal olarak satılmakta olan Krem özellikle eski izler için önerilmektedir.