Dövme Silme

Dövme Çıkartma

Dövme Çıkartma

Yaptırılan dövmeler her zaman hayatınız boyunca vücudunuzda taşımak istediğiniz izler olmayabilir hatta en büyük pişmalıklarınızdan birisi olabilir. Siz de azımsanmayacak kadar sayısı olan bu kişilerden biriyseniz dövme çıkartma hakkındaki yazıyı mutlaka okumalısınız

Dövme yaptırmak belki uzun bir süre düşündüğünüz bir konuydu belki de bir anda verdiğiniz anlık kararlarınızdan birisiydi. Ancak beceriksiz ellerde bu kararınız vücudunuzda kalıcı olarak taşıdığınız hatta belki de görmek bile istemediğiniz bir lekeye dönüşebilir. Dövme çıkartma teknikleri sizin imdadınıza tam da burada yetişiyor.

Siz de bu durumdan muzdaripseniz karamsarlığa bürünmeye gerek yok. Gelişen teknolojiler ile dövme çıkartma işlemini yaptırmak mümkün. Bu işlemin çok kolay olduğunu söyleyemeyiz. Ancak doğru işlemleri kullanarak vücudunuzda görmek istemediğiniz leke olarak gördüğünüz dövmenizden büyük oranda kurtulabilirsiniz.

Dövme Çıkartma Yöntemleri

Dövme yaptırmaya karar vermek kadar istemediğiniz dövmeyi çıkarma işlemi de bir o kadar zordur. Ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmek, buna karar vermek daha da zor olabilir. İnternette, sosyal medyada, bu işlemi yapan uzmanlarda dövme çıkartma yöntemleri konusunda farklılıklar, ayrışmalar görmek münkün. Lazer, kimyasal ürünler, dövme çıkarma kremleri adı altında satılan ürünler en çok ön plana çıkan yöntemlerdir. Bu dövme çıkartma yöntemlerine daha detaylı bakalım.

En etkili dövme çıkartma yöntemi olarak sunulan dövme sildirme kremleri pek çok farklı marka ile piyasada bulunabilir. Hatta market reyonların da bile bu ürünlere rastlamak mümkündür. İnternette yapacağınız ufak bir araştırmayla bile bu ürünlerle ilgili birçok reklama rastlayabilirsiniz.

Bu krem ve jeller farklı formülasyonlarda üretilir. Genellikle bu kremler içerisinde TCA, hidrokuinon ve çeşitli asitler ön aktif maddeler olarak bulunur. Sürekli kullanımlarda dövme çıkartma işlemini gerçekleştiren bu ürünlere internette resmi sitelerden online pazaryerlerinden ulaşabilirsiniz.

Bu ürünleri en çok çekici kılan etmenlerden birisi lazer işlemine göre oldukça ucuz olmasıdır. Sürekli ve tekrarlı kullanımlarda iyi sonuçlar verdiğini söyleyen bu ürünlerde genelde öncesi ve sonrası fotoğraflarda görüleceği üzere mürekkebi yumuşatarak ciltten dışarı attığını göstermektedir.

Bu ürünlerin çalışma prensibi; kremin veya jelin içerisindeki etmen maddeler ile ciltteki mürekkep bulunan katmana nüfuz ederek, sürekli kullanımlarda bu katmandaki mürekkeplerin yok edilmesi üzerinedir. Makine ile mürekkep kullanılarak yapılan dövmeler için oldukça etkilidir.

TCA İle Dövme Çıkartma

TCA; dövme çıkartmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Ürünü elde etmenin kolay olması, fiyatının lazere göre ucuz olması ve evde kendi başınıza uygulama yapılabilmesi sebebiyle bu ürüne olan yüksek rağbetin sebebini anlayabilirsiniz. Genellikle cilt doktorları tarafından başka yöntemler ile çıkması mümkün olmayan kalıcı dövmeleri ciltten iz kalmadan öıkarmak için tercih edilmektedir. Yani dövme içerisinde plastik külü, is, kül gibi yabancı maddeler katılarak oluşturulan mürekkepler ile yapılan dövmeleri silmenin cerrahi yöntem dışında silinmesi TCA ile mümkün olmaktadır.

TCA, içerisinde yoğun bir şekilde asit içeren kimyasal üründür. Dermatolojik sorunların giderilmesi ve tedavisi amacıyla kullanılan bu madde, ciltte kimyasal peeling etkisi yaratır. TCA’nın içerisinde bulunan asit, cilt üzerinde peeling etkisi yapar ve deri katmanını yavaşça soyar. Soyulan deri zaman içerisinde kendisini  yeniler ve taze bir görüntü ortaya çıkarır.

Yalnızca dövme silmek için değil, ayrıca cilt bakımında da sıkça kullanılan bu maddenin en önemli özelliği içerdiği asittir. Asit miktarı TCA için oldukça önemlidir, yanlış miktardaki asit etmeni TCA’yi zararlı hale getirebilir. Dövme çıkartma işlemi için kullanılan TCA’lar çoğunlukla %70 oranında asit içerir. Aynı zaman da cilt tipi de TCA kullanımında oldukça önemlidir. Farklı asit dereceleri ile hazırlanan TCA’lardan kendi cilt tipinize uygun olanı tercih etmeniz oldukça önem arz etmektedir.

Aynı zamanda TCA’nın ciltte kalma süreleri de içerdiği asit miktarına göre değişiklik gösterir. Kol, sırt ve bacak gibi bölgelerde dövme çıkartma işlemi için %70, göğüs bölgesi için %50 oranında asit bulunduran TCA kullanmak yeterlidir. Yüksek oranlı tca dövme çıkarma ürünleri cilt üzerinde ortalama iki buçuk dakika dan fazla tutulmamalıdır. TCA’nın asit içeren bir madde olduğunu unutmadan, uygun oranda ve sürede uygulama yapmak etkili sonuç için  oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir