Dövme Silme

Dövme Nasıl Çıkar

Dövme Nasıl Çıkar?

Dövme vücudun belirli alanlarına farklı renklerde boya enjekte işlenen resim veya motiflerdir. Özelliği itibari ile temizleme malzemeleri ile çıkarılması mümkün değildir. Dövme çıkarma işlemi için bu alanda uzmanlaşmış kişilerden yardım talep etmek gerekmektedir. Dövme özelliği itibari ile ömür boyu kalıcı özelliğe sahiptir. Yani dışarıdan müdahale de bulunulmadığı zaman çıkması mümkün değildir. Bu sebepten dövme sildirme işlemi yapmak isteyen kişiler iletişime geçerek yardım talep edebilir.

Dövme vücudun herhangi bir bölümünde olabileceği gibi çok geniş bir alana yayılmış dövme desenleri de mevcuttur. Alanı ne kadar geniş olursa olsun her türlü dövme silme işlemleri uygulanmaktadır. Dövme silme işlemi için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bunların arasında en çok kullanılanı ve güvenilir olanları ise : Tca Asit ile Dövme Çıkarma, Dövme Çıkarma Serumu, ve lazer ile silme yöntemidir. Dövmenin alanı ve bulunduğu konum fark etmeksizin uygulanabilir özelliktedirler.

Dövme Çıkarma Yöntemleri

Dövme Çıkarma yöntemleri oldukça gelişmiş ve çeşitlenmiştir. Bunların arasında en çok tercih edilen ise lazer ile silme yöntemi olmaktadır. Eğer herhangi bir sebepten dolayı lazer ile müdahalenin mümkün olmadığı durumlarda cerrahi müdahale ile deri altından bulunan boya çekilmek suretiyle dövme Çıkarma işlemi gerçekleşmektedir.

Son dönemlerde oldukça adından söz ettiren krem ile dövme silme işlemi eski dövmelerde olumlu sonuç verdiği görülmektedir. Dövmeler özellikleri itibari ile deri altına enjekte edilen boylara şekil verme suretiyle oluşmaktadır. Yani kalıcı dövmeler derinin altında oldukça korunaklı bir yapıda bulunmaktadır. Dövmenin silinmesi için ise boyanın deri altından çıkartılması şarttır.

Dövme silme yöntemlerinde en güvenli yol uzman gözetimi altında gerçekleşen lazer ile tedavi yöntemidir. Lazer ile tedavi yöntemi dövmenin büyüklüğüne bağlı olarak birkaç farklı seansta gerçekleşmektedir. Seanslara zamanın da uymak ise oldukça olumlu sonuç verecektir.  Lazer ile dövme çıkarma işlemi başlıca şu şekilde gerçekleşmektedir;  lazer ışınları deri altından bulanan boya pigmentlerine uygulanır ve burada boya parçalanmaya başlar. Bu işlen dövmenin büyüklüğüne bağlı olarak seans sayısı artmaktadır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Lazer İle Dövme Çıkarma İşleminden Sonra İz Kalır Mı?

Lazer ile tedavinin asıl amacı yapılan işlem sırasında vücutta herhangi bir iz veya lekenin oluşmasını engellemektir. Dövme Çıkarma işlemi lazer ile tedavi edildikten sonra çok kısa bir süre sonra yapılan işleme ait herhangi bir iz kalmayacak ve deriniz eski haline dönecektir.

Lazer ile tedavi sonrasında işlem uygulanılan bölgelerde kabuklaşmış sakatlar oluşsa da kısa sürede bunlarda ortadan kalkacaktır. Lazer ile tedavi sırasında hiçbir dokuya zarar verilmez, bu da oldukça güvenilir bir tedavi imkânı sunmaktadır.

Boya renkleri ne kadar yoğun olursa olsun veya dövme ne kadar yoğun olursa olsun lazerli tedavi her türlü dövmeye uygulanmaktadır. Dövme çıkarma işlemi uzman denetimi altında gerçekleşmelidir. Kimyasal veya diğer alternatif dövme silme işlemleri için kesinlikle uzman görüşü alınmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Lazer İle Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer ile dövme çıkarma işlemi sonrasında hem dövme silinen bölgeyi hem de sağlığı korumak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Tedavi sonrasında oluşan su kabarcıkları veya sakatlar kesinlikle koparılmamalıdır. Bu tür alanların temizliğine dikkat ederek enfeksiyon kapmaması için tedbirler alınmalıdır. Üç veya dört hafta boyunca sıcak veya aşırı soğuk duştan uzak durulmalıdır.

Eğer seanslar devam ediyor ise güneş ışığı veya diğer zararlı ışınlardan mümkün oldukça uzak durmak gerekir. Deri katmanı lazer ile tedavide ince bir yapıya büründüğü için istenmeyen durumlar oluşabilir. Lazer ile tedavi sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda yardım talep etmeyi ihmal etmeyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir