Dövme Nasıl Silinir

Dr.Falkenham Dövme silme kremi ile 21 günde iz kalmadan dövmelerinizi silebilirsiniz

Dr.Falkenham Kremleri Nedir ? 

Dövme silme kremi Dr. Alec Falkenham tarafından bulunup geliştirilen bir kremdir. Kanadalı bilim insanı Alec Falkenham dövme silme kremi çalışmalarının başlangıcı 14 yıl önceye dayanmaktadır.

Patoloji dalında doktorasını yaparken vücutta yaralanmalardan dolayı oluşan zararın kısa sürede iyileşmesi ve iz tedavisi için geliştirdiği formülün dövme izlerini de silebileceğini düşündü. Klinik Testleri devam ederken kalıcı dövmelerin üzerinde de denemeye başladı. Bu denemelerle yeni bir dövme silme yöntemi bulduğunun farkına vardı.

Dövme silmek için yapılan denemelerde dövmeler zamanla soluklaşmaya başladığında mürekkebin renk pigmentlerini insan cildinden atmaya yönelik etken maddeler ekleyerek formülünü geliştirerek Onay almıştır. Patentli üretim hakkını çeşitli ilaç ve Ecza şirketlerine vermiştir. laboratuvar ortamlarında testleri tamamlandığı yıl ilk olarak kanada’da satışa sunulmuştur.

Dr.Falkenham dövme silme kremi’nin kullanıldığı alanlar

Tür olarak farklı da olsa makine ile mürekkebi cilt altına işlenerek yapılmış dövmeler kalıcı dövmelerdir. Aynı zamanda el ile dövme mürekkebin haricinde amatör olarak farklı türde mürekkepler kullanılmış dövmelerde de tam başarı göstermiştir.

Makine ile yapılmış dövme mürekkebi kullanılan dövmeler,

Rotring mürekkebi ile yapılmış amatör dövmeler,

Çini mürekkebi kullanılarak yapılmış dövmeler,

Çeşitli renkler ile yapılmış dövme silme için kullanılır.

Dr.Falkenham ürünleri Türkiye Satışı

Kanada’da 1 yıl satışa sunulmasının ardından Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde dağıtımına başlanmıştır. Türkiye Resmi Dağıtıcısı Bio Ecza Deposu İlaç Laboratuvar A.Ş dir.

NEDEN BU YÖNTEM

Türkiye’de Dövme silme yöntemleri çok kısıtlıydı hatta tek bir yöntem var diye biliniyordu. Özellikle lazer ile silen firmalar seslerini duyurdukları için insanlar başka yöntemlerden haberdar bile olamıyorlardı. Bu sebeple birçok insan bu firmaların silme ücretlerini daha kendi dövmeleri için fiyat bile almadan kulaktan kulağa bilgilerle sildirmekten vazgeçmiştir.

Şuan en çok duyulan lazer yöntemi ile çok küçük dövmeler için binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Dr.Falkenham Dövme Silme kremi talep olmasının en büyük sebebi ücretlerinin diğer yöntemlere oranla çok daha az maliyetli olmasıdır.

DÖVME SİLME YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

Dr.falkenham dövme silme kreminin haricinde dövme silme yöntemlerinin başında lazer ile silme geliyor. Bu yöntemin çok zararlı olmasının nedeni dövme bulunan bölgede ışınlardan sonra kalan yanık izleri ve kalıtsal bozukluklardır. Lazer ile sildirmek isteyen bireylerin ilk seans öncesinde dövme analizi yapılmalıdır Profesyonel Klinikler tercih edilmelidir. Lazer ile vücudun her bölgesi için dövme silmek mümkün değildir.

 

Dövmelerin iz kalmadan silinmesinin başarısı lazerde oldukça düşüktür. Genelde lazer seanslarının sonucunda yara oluşmaları olmuştur. Bunun sebebi operasyonlardan sonra dövme olan bölgelerin ağır tahribattan dolayı açık yara oluşturmasıdır. Bu yaralar iyileşirken izler kalabiliyor. Bu izlerin giderilmesi oldukça güç olur bazen de giderilemeyecek kadar derin olabiliyor. Başka bir yöntem ise kimyasal peeling ile silmedir. Bu yöntemi araştırdığınız zaman bir çok insan bu yöntem ile dövme silmiştir. Kimyasal peeling içinde bir kısım insan evde kimyasal ürünlerle tek başına uygulanmamasını savunurken bir kesim insan maliyetleri düşük olduğunu ve başka yöntem olmadığını söylemektedir.

DÖVME BOYUTUNA GÖRE KAÇ ML ALMALIYIM ?

10 ile 14 cm arasında büyüklüğe sahip dövmeler için 100 mL,

15 ile 30 cm arasındaki dövmeler için ise 200 mL. Ürün tavsiye edilmektedir.

FALKENHAM KREM KULLANIMI

Dr.falkenham krem kullanımdan önce dövme olan bölgede hijyeni sağlamak amacıyla cilt mendil ile temizlenmelidir. Sonrasında dövmenin üzerine dövmenin boyutu kadar krem sürülür ve masaj yaparak iki dakika cilde yedirilir ardından cilt temizlenir. Bu işlem günde iki kez uygulanır ve ortalama 21 gün içerisinde dövme mürekkebi soluklaşarak silinir.

SİPARİŞ YÖNTEMLERİ

Ürünün Tek Resmi Satış Sitesinden Sipariş Vermek İçin https://www.drfalkenham.com

Bizi Oylar mısın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add to cart