Dövme Nasıl Silinir

Dövme Nasıl Silinir

Dövme nasıl silinir, en etkili dövme silme yöntemi hangisidir bu yazımızda kısaca bilgi vermeye çalışacağız

Dövme Silme Kremi :

Dövme silme kremi günümüzde pek çok cilt hekimi ve dermatolog tarafından tercih edilmektedir. İlk olarak 2006 yılında Kanadalı bilim insanı Alec Falkenham tarafından araştırmalar sonucunda başarıya ulaşan dövme silme kremi üç yıllık dermatolojik testler sonrasında Kanada, Amerika ve Fransa da satışa sunulmuştur.

Dövme Silme Kreminin farklı türleri bulunmaktadır bu türleri detaylı olarak saymak gerekirse; Kalıcı Makine Dövmesi Silme Kremi, Kalıcı El Dövmesi Silme Kremi, Renkli Dövme Silme Kremi, Siyah Dövme Silme Kremi gibi çeşitlerdir.

Kalıcı Makine Dövmesi Silme Kremi :

Dövme makinesi ile yapılan yapımında sadece mürekkep kullanılan kalıcı dövmeleri silmek için hazırlanmış krem çeşididir.

Kalıcı El Dövmesi Silme Kremi :

Makine kullanılmadan yapılan yapımında mürekkep dışında plastik külü, is, oto boyası gibi yabancı maddeler bulunan dövmeleri silmek için hazırlanmış krem çeşididir.

Renkli Dövme Silme Kremi :

Makine ile ya da El ile yapılan içeriğinde yeşil ya da siyah mürekkep olmayan dövmeleri silmek için tasarlanmış Dövme silme kremidir.  Sadece renkli dövmeler için kullanıldığı için doğru krem çeşidini seçmek önemlidir.

Siyah Dövme Silme Kremi :

Makine ya da el yapımı tüm dövmeler için kullanılabilir. Dövmenin renkli olmaması gerekir sadece koyu yeşil dövmeler ile siyah dövmeleri silmek için tasarlanmış dövme silme kremidir.  Renk pigmentlerini çözen krem koyu renk boya için etki etmektedir.

Kalıcı Makine Dövme silme kremi ve Siyah dövme silme kremi’nin 200 ml ambalajları satışta bulunduğu gibi büyük dövmelerde kullanılmak üzere 300 ml lik ambalajlar halinde de satın almak mümkündür.

Dövme silme kremini kullanmak için genel şartlar:

Dövme yapıldıktan sonra ciltte kabarıklık, kızarıklık, kabuk bağlama gibi sorunların bitmiş olması gerekir. Cilt normal haline dönmüş ise dövme silme kremi kullanılabilir. Kullanma talimatında belirtilen süre kadar ve belirtilen ölçülerde kullanılması oluşabilecek sorunların önüne geçilmiş olacaktır.

İçeriğinde asit bulunan bu kremin de hamile ve emziren annelerin kullanılması tavsiye edilmektedir.  Kullanım sırasında tüm dövme silme kremi ciltte hafif kızarıklık ve kaşıntı yapabilir.

Dövme silme kremi kullanımı sırasında başka dövme silme ürünleri ya da tca kimyasal peeling kullanmamak gerekmektedir.  Dövme silme kremi set olarak satıştadır asla tek şişe olarak satılmazlar. C vitaminli Onarıcı krem ya da Bepanthol türevi kremler mutlaka Dövme silme seti içerisinde bulunmaktadır.