Dövme Sildirme

Dövme Sildirme Ne Kadar

Dövme Sildirme Ne Kadar

Deri altına bir tür özel mürekkepler kullanılarak enjekte edilerek derinin boyanması işlemine dövme denilmektedir. Kalıcı dövmeler önceden yapıldığında silinmeleri pek de mümkün değildi. Ancak günümüzde teknolojinin ve kimyasalların gelişmesi sonucunda kalıcı dövmelerin de silinebilmesi sağlanmıştır. Öncelikle belirtilmesi gerekir ki dövme sildirme işlemleri yapıldığı zamankinden daha acılı bir süreç değildir. Ancak silinme süresi yapım süresi kadar uzun olabilmektedir.

 

Dövme silme işlemleri için pek çok alternatif mevcuttur. Bu konuda dövme ne kadar etkili bir şekilde silinmek isteniyor ise o kadar çok masrafa sebep olabilmektedir. Bu durumda da dövme sildirmek isteyenlerin ya da dövme yaptırıp beğenmeyeceği durumlarda tekrar sildirebileceğini sorgulayanların akıllarında ”dövme sildirme ne kadar?” sorusu bulunmaktadır. Bu konuda başvurulan üç adet yöntem mevcuttur. Bunlar; TCA ile dövme sildirme, dövme silme kremleri ile dövme silme ve lazer uygulaması ile dövme silme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çok Masraf Yapmadan Dövme Sildirmek İsteyenler İçin

Bilinen en az masrafla dövme sildirme yöntemi, dövme silme kremleri ile dövme silmektir. Ancak bu konuda piyasada çok marka bulunmakta ve her dövmede etkili olamamaktadır. Fiyatları konusunda son derece ucuz olan dövme silme kremlerini kullanabilirsiniz. Ancak çok dikkatli olunmalı ve iyi bir araştırma yapıldıktan sonra bu kremler uygulanmalıdır. Aksi takdirde cildinize zarar verebilirsiniz.

 

TCA ile dövme silme yöntemi de çok uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Evde kendi başınıza bu işlemi çok rahat yapabilirsiniz. Ancak %70 oranından fazla bir asit değerine sahip TCA kullanılması önerilmemektedir. TCA uygulandığı zaman vücut hassaslığı ve sıvının vücutta kalma süresi son derece iyi takip edilmeli ve uygulanmalıdır. Aksi durumlarda cildinize yine TCA ile zarar verebilirsiniz.

Lazerle Dövme Sildirme

Bilinen en etkili dövme sildirme yöntemi lazerle dövme sildirme uygulamasıdır. Bu uygulamada gelişen teknolojiler de göz önüne alındığında son derece etkili çözümler sunmaktadır. En çok masraf harcanan dövme sildirme uygulaması olmakla beraber en çok tercih edilen yöntem de budur. Lazerle dövme sildirme uygulaması düşünüldüğü kadar acı verici bir işlem değildir. Dövme yaptırırken duyulan acı lazer yönteminden kat kat fazladır.

Lazerle dövme sildirme işlemi parça parça seanslar şeklinde geçekleşir ve yaklaşık olarak her seansta %20 oranında dövme ciltten silinir. Yaklaşık olarak normal boyutlardaki dövmeler için 5 seans sonunda dövme tamamen silinmiş olur. Bu yöntemin uzun sürmesinin nedeni cildiniz ufak zedelenmeler geçirdiği için cildin yenilenmesine fırsat vermek amacı ile yapılmaktadır. Yeni yaptırılmış dövmelerin silinmesi daha çok zaman alabilmektedir. Taze olduğu için içerisindeki molekülleri parçalamak zaman alır.

Ancak üzerinden uzun süre geçmiş dövmelerin silinmesi beklenenden daha kısa sürede gerçekleşebilmektedir. Lazerle dövme sildirme uygulaması almış bir kişinin, lazer uygulanmış bölgeye su değmemesi için dikkat edilmesi gerekmektedir.

Lazerle Dövme Sildirme Uygulamasının Fiyatları

Günümüzde dövme kullanımı yaygınlaşmış olmakla beraber lazerle dövme sildirme fiyatları da araştırma konusu olmuş durumdadır. Bu işlem için belirli kriterler mevcut olup fiyatlar bu durumlara göre belirlenmektedir. Kişinin dövmesinin boyutu, dövmenin renkleri, dövme yaptırılan bölge, dövmenin yoğunluğu, dövmenin altında başka bir dövme bulunup bulunmadığı ve bunun gibi pek çok kriter fiyatlarda değişikliğe sebep olmaktadır. Ortalama bir boyutta ve yoğunlukta dövme sildirme işlemleri için yaklaşık olarak 900 ve 1300 TL arasında değişen fiyatlar söz konusudur. Ancak sildirilecek dövme, çeşitli durumlar için uzmanlarla görüşülüp fiyat bilgisi alınabilir. Bu durumda ise çeşitli indirimler ve pazarlıklarla beklenilenin çok daha altında bir fiyat alınabilir.

Lazer ile dövme silme işlemi hastanelerde uygulandığı gibi Dövme silme ruhsatı bulunan özel kliniklerde de yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir