Dövme Silme Yöntemleri

Dövme Silme Yöntemleri

Dövmeler bir anlık hatadan kaynaklı olarak karar verilerek; yaptırılan unsurlar olarak görülebilmektedir. Bunun için zaman içerisinde dövmelerden kurtulma amacı güden kişilerin çoğunlukla görülebileceği ifade edilebilmektedir.

Döve konusunda bir anlık gaflete kapılarak hareket eden kişilerin; hayatlarının her alanında olduğu gibi dövme konusunda da geri adım atmaları söz konusu olabilecektir. Bu tip pişmanlıklarını ortadan kaldırmak için farklı farklı metotlar hakkında bilgi sahibi olabilecekler ve sonrasında da harekete geçerek; önemli sonuçlara da ulaşabileceklerdir.

Dövme silme yöntemleri’ nin farklı çözüm yolları sunması ve farklı zaman dilimlerinde gerçekleşmesinden ötürü de bu konuların herhangi birine eğilim göstererek hareket halinde yer alacaklardır.

Krem ile Dövme Sildirme

Dövme sildirme işlemlerinin uzun vadede olmasına rağmen en az acı ve masrafla sunulduğu yöntem olarak krem ya da jel kullanımı ön plana çıkabilecektir. Dövmelerin boyutu ya da detayları fark etmeden etkisini gösterebilecek olan bu tip krem kullanım işlemi ile uzun sürede dövmelerden tamamen yararlanabilmek söz konusu olabilecektir.

Krem ile dövme sildirme faaliyetleri içerisinde yer alan kişilerin piyasada rahatlıkla bulabilecekleri bu kremlerle beraber hareket etmeleri sonrasında da uzun süreli bir kullanımı programlarına alabileceklerdir. Ancak bu konuda dikkatli davranmaları gerekmekte ve aşırılığa kaçmamaları da önerilmektedir. Aksi takdirde ciltlerinde izlerin meydana gelebilecek biçimde de kendini gösterebilecektir.

Dövme silme konusunda kullanılacak olan kremlerin içerisinde yer alan kremlerin; kimyasallar barındırması ve cildi yakacak özelliklere sahip olmasından ötürü bu tip kullanımlarda fazlasıyla hassas olunması gerekmektedir.

Krem ile dövme silme işlemlerinde üst tabakalardaki derilerin ortadan kaldırılması ve yeni deri oluşumuna kadar kremin kullanımına ara verilmesi durumu söz konusu olabilecektir. Kremlerin bundan ötürü de işlevsel olduğu görülse de ciddi zararlar verebilecek potansiyellere sahip olduğu da işaret edilebilmektedir. Krem ile dövme sildirme faaliyetleri içerisinde yer alan kişilerin ciltlerinde ciddi kızarıklıklar ve geçmeyen yaralar meydana gelebilmektedir.

Bu tip kızarıklıkları engellemek adına da kullanıcıların ciddi bir tutum sergilemeleri durumunda dış görünüşlerinin eskisinden daha kötü bir hale gelebileceği de söylenebilecektir.

dövme silme yöntemleri

Lazer ile Dövme Sildirme

Dövme sildirme amacı içerisinde hareket edecek olan kişilerin büyük bir çoğunluğunun lazer ile bu işlemleri gerçekleştirmeye dayalı olarak hareket ettiği söylenebilecektir. Lazer seanslarına dahil olacak olan kişilerin dövmelerinin bulunduğu bölgelerine uygulanacak olan yüksek ısının biraz can acıtan tarafı olsa da kişilerin birkaç seansta kesin sonuç alabilmesi durumu söz konusu olabilecektir.

Aynı zamanda da kullanıcıların ciltlerinde leke oluşumu ihtimalinin de son derecede düşük olduğu lazer tedavilerinin tam olarak istenilen sonuçlara ulaşma konusunda başarılı bir yerde bulunduğu da söylenebilecektir. Lazer ile dövme sildirme işlemlerinin muazzam sonuç sağlamaları konusunda da etkin bir yapıda yer almaktadır.

Dövmelerin meydana getirilmesinde kullanılan mürekkeplerin ağır metal içermesinden ötürü herhangi bir biçimde kendiliğinden kaybolması söz konusu olmamaktadır. Bu metallerin oldukça büyük bir yapıda yer alması da dövmelerin kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Lazer ile Dövme Silme Yöntemleri içerisinde olan kişilerin temel amacı bu metalleri vücuttan atılabilecek kadar küçük parçalara indirgemeleri durumu da görülebilecektir. Lazer ile dövme sildirme faaliyetleri içerisinde yer alan kullanıcıların bu mürekkepleri yüksek ısıya maruz bırakılması sonucu da ortaya çıkabilmekte olup; mürekkeplerin sonradan karaciğere depolanmasına neden olabilmektedir.

Bir sonraki evrede de vücuda zararlı olan bu unsurların boşaltım sistemiyle beraber vücuttan atılımı da görülebilmektedir. Lazer işlemleri sonrasında da uygulama yapılan bölgede kısa süreli beyazlıklara da rastlanabilmektedir.

TCA ile Dövme Silme

Kimyasal kullanımı da Dövme Silme Yöntemleri arasında sayılabilmektedir. Bu konuda derinin altına kadar işleyen mürekkepleri ortadan kaldırmak için asitlerden yararlanılabilmektedir.

Bu tip asitler arasında yer alan TCA unsuru da derinin yavaşça soyulmasını sağlayabilmektedir. Derinin üst tabakasının soyulmasıyla beraber ciltte bulunan dövmenin her defasında daha az belirgin olduğu da görülebilmektedir. Cildin yenilenmesinin sonrasında tekrardan uygulanacak olan bu yöntemler uzun vadede faydasını gösterebilecektir.

Kol, bacak ve sırt bölgesinde yer alan bölgelerin %50, göğüs bölgelerinde yer alan dövmeler için ise %40 oranında da TCA kullanımı uygulamaları da söz konusu olabilecek ve etkisini bu şekilde gösterebilecek olan uygulama olarak değerlendirilebilecektir.

Bizi Oylar mısın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add to cart