Faça izi silme

Faça izi silme

Faça izi silme ya da Faça kesikleri silme, kesik izi silme sonradan oluşan cilt kesik problemleri için çözüm arayanlara fikir verilebilmesi amacı ile kısa bilgilendirme yazısıdır.

Faça izleri nasıl silinir ?

Faça izi sildirmek için günümüz teknolojisinde halen çok fazla seçenek bulunmamaktadır.

Faça izleri, kesik izleri, dikiş izi tedavisi genellikle hastanelerde ve kliniklerde Lazer tedavisi ile, Dermatologlar tarafından TCA Kimyasal Peeling solüsyonları ile ya da Faça izi Silme Kremi ile giderilmeye çalışılmaktadır.

tüm bu tedavi yöntemleri kişinin cilt kesik izi derinliğine göre, uygulama yapan kişiye göre değişken sürelerde etkisi vardır.

Lazer ile Faça izi Silme :

Lazer ile Faça izi tedavisi uzman gözetiminde son sistem cihazlar ile yapılmalıdır. Faça izi silebilen hastanelerin sayısı yeteri kadar olmadığı gibi randevu tarihleri çok yakın olmadığı için kişiler genellikle özel kliniklerde tedavi olmayı tercih etmektedirler.

TCA Kimyasal Peeling Faça İzi Silme :

Tca Kimyasal Peeling farklı oranlarda bulunan Asit içeren solüsyonlardır. Cildin sorunlu eski tabakasını soyarak yeni pürüzsüz cilt tabakasının oluşmasını sağlarlar. Faça izleri için % 50 Tca Kimyasal Peeling tercih edilmektedir. TCA uygulaması cildin dinlenme yenilenme ve soyulma süresine göre 10 gün aralıklar ile ya da 30 gün aralıklar ile yapılabilmektedir. uygulama aralıkları kişinin cilt problemine göre belirlenir. TCA nın hiç bir oranı her gün kullanılmaz. 

Faça İzi Silme Kremi :

Faça izi Silme Kremi ile dikiş izi tedavisi, kesik izi tedavisi yapılabilmektedir. cilt altında bulunan ölü hücrelerin gözeneklerden atılarak cildin kendini yenilemesine imkan tanıyan Faça izi silme kremi, kesik izlerinin birbirine yakınlaşmasını sağlayarak iz olan bölgeyi küçültür ardından onarım başlar.

yeni oluşan kesik izlerinde kullanılamaz, cilt üzerinde açık yara bulunmaması gerekir.

Genital bölgeler, burun ve göz çevresi dışında vücudun tamamında güvenle kullanılabilmektedir, Evde kullanım için uygun olduğundan en çok tercih edilen Faça izi silme yöntemi olduğu söylenebilir. 

Ecza depomuzda Kanada dan ithal olarak satılmakta olan Krem özellikle eski izler için önerilmektedir.

Faça izi silme, Faça izleri silme, Faça izi silme kremi, Faça izi tedavisi, Faça izleri tedavisi